E-Ticaret

C2C E-Ticaret Nedir? Pazaryeri Kurmak Mı İstiyorsunuz?

c2c e-ticaret yazılımı pazaryeri sitesi kurmak

C2C Nedir?

C2C E-ticaret hizmeti, İngilizce açılımı olarak Consumer to consumer şeklinde ifade edilebilir. Yani tüketiciden tüketiciye yapılmış olan e-ticaret yöntemidir. Bu hizmetin kısaltması ve dünya çapında anlamına da gelir. Verilen bu hizmet, iki tarafın tam anlamıyla açık ve net şekilde anlaşabileceği şekilde gerçekleştirilir. Tüketiciler arasında yapmış olduğu online alışverişleri bu yöntem ile sağlarlar.

Kısacası C2C e-ticaret nedir? Sorusuna verilecek yanıt, tüketiciler arasında gerçekleştirilen alışveriş olarak ifade edilebilir. Bu modelde e-ticaret şekli olarak tüketicilere online web sitesini bir araya getirip hizmet ve ürünleri sergileme fırsatı verir. Alıcılar tüketici kişiler olarak ifade edilebilir. Sunulan bu hizmet ve ürünlerin online ve offline şekilde satışı sağlanır.

Tüketicileri bir araya getiren bu sistem, en iyi şekilde sağlanarak isteklerin doğru aktarımına yardımcı olur. Bu işlemin desteği, tasarım ve üretim modelleri baz alınarak hizmetler verilir. Profesyonel hizmet bütünlüğünü en kaliteli şekilde alabilmek mümkündür. Tüketiciden tüketiciye en iyi satış modelini tasarlayarak alınacak olan mal ve hizmetlerin yararlı olabileceği söylenebilir.

Tüketiciden tüketiciye verilen hizmetlere örnek verilecek olursa, sahip olunan bir arabanın başka birine satılması ya da başka birinden araba almak, evin başkasına satılması ya da başkasından alınması, kullanılan bir eşyayı başka bir tüketiciye satmak bunlara örnek olarak verilebilir. Bu tarzda hizmet veren site sayısı oldukça fazladır. Bu anlamda hizmet almak istiyorsanız, sayfamız üzerinden geniş bir destek alabilmeniz mümkündür.

C2C E-Ticaret Hizmetinin Getirileri 

Bu alanda birden fazla yöntem ile para kazanılabilmesi mümkündür. Öncelikle bu sitelerin amacına uygun hazırlanması önemli bir durumdur. Hazırlanan siteler istekler doğrultusunda C2C e-ticaret paketleri olarak sunulmaktadır. Paket kurulumları belli başla aşamalar ile gerçekleştirilir. Öncelikle, mağaza yönetim panelleri belirlenir. Bu platform ile mağaza açmak isteyen kişiler için gelişmiş mağaza yönetim panelleri ile operasyonel yükler azaltılır.

Aynı zamanda kullanıcı dostu olarak tabir edilen yönetim panelleri, pazaryerlerinin çalışma koşulları olarak kolaylıkla belirlenmesini sağlayacaktır. Mağazaların işlemleri yönetebilme ve kapsamlı raporların incelenerek büyüme stratejileri belirlenir. C2C e-ticaret sitesi kurulumu gelişmiş yönetim panelleri ile yerine getirilir.

Gelişen teknoloji ile e-ticaret sektörü bir hayli gelişim göstermiştir. Ayrı ayrı siteler yerine hepsini bir arada barındıran siteler sık tercih edilir olmuştur. Örneğin, C2C pazaryeri yazılımı web sitelerini tercih eden bir hizmettir. Büyük siteler, buna bir örnektir. Tüketici ve satıcılar arasında avantajlı bir alışverişi sunabilmek için verilen hizmet bütünüdür.

Bu bütünlüğü hizmet olarak almak isteyen kişiler için mal ve hizmet satışına uygun olarak tasarımları sitemizde bulabilir. Güçlü bir altyapısı ve sektördeki reklam işlemlerini en iyi şekilde sağlayarak büyük hedef kitlelerine ulaşılmasına yardımcı olan bir hizmet alınabilir. Doğru orantılı bir büyüme için C2C ile satış faaliyetlerini yürütmek isteyenler için geniş bir hizmet kategorisinden yararlanılabilir.

C2C E-Ticaret Pazaryeri Yazılımı Hizmeti 

Yazılım alanının bir çeşidi olarak ifade edilen pazaryeri yazılım hizmeti, güçlü bir altyapı ile sunulmaktadır. C2C e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişilere fark yaratan özellikler sunar. %100 şekilde SEO uyumlu, kullanışlı, mobil uyumu olan, yönetim paneli, mağaza yönetim panelleri, mağazaların özel ana sayfaları, komisyon sistemleri, yasaklı ürün engelleme sistemleri, ürün onay sistemi gibi birçok hizmet sunar. Aynı zamanda verilmek istenen hizmete bağlı olarak birden fazla dil seçeneği bulunan altyapıda da hizmet alınabilir.

Web tasarım ve renklendirme işlemleri alanında da harika bir uyum sağlayan hizmetleri bulabilmek mümkündür. Pazaryeri yazılımı teknoloji ile birlikte boyut değiştirerek yeniliklere açık bir şekilde hizmetlere sunulur. Aynı zamanda bu alanda cazip kampanyalar ve müşterilere uyumlu konsept tasarımları ile istekler doğrultusunda teslimler sağlanır.

Bu doğrultuda verilen hizmetlerde sitemizde bulunan hazır tasarımlar ve mobile de uyum gösteren konsept dizaynlar vardır. C2C pazaryeri yazılımı hizmetinde internet kullanıcılarına tek bir platformdan hizmet sağlanır. Üstelik tamamen tüketiciye odaklanılarak ve kişilere kullanırken kolaylık sağlayacak yenilikler yapılır. Büyük sitelerde, birden fazla amaca hitap eden ürün çeşitliliği vardır. C2C buna örnek olarak verilebilir. Pazaryeri web sitelerindeki sektörlerde büyüme kaydederek kalıcılığını koruyan bir hizmettir. Bu hizmeti, sayfamız üzerinden kurulacak olan platforma en uygun şekilde alabilmek mümkündür.

C2C E-Ticaret Paket İçerikleri 

Verilen hizmetler arasında yer alan ve tüketiciler arası alışverişi sağlayabilmek için zengin bir içeriktir. C2C e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler için paket seçeneklerinden tercih edebilmek mümkündür. Bu paketler, alıcı ve satıcı birleşenlerini tam bir pazaryeri çözümünü sunar. Tercih edilen paketler, üyelik, sipariş, stok takibi, istatistik, cari yönetimi gibi süreçleri kapsamaktadır. Bu özelliklerin ise tümüne sahip olabilmek için e-ticaret paket seçimini iyi yapmak gerekir. Aranılan özelliklere sahip olan paket seçeneklerini sayfamızdan bulabilmeniz mümkündür.

İçerikler, ihtiyaçlara uygun şekilde seçilmelidir. Satın alınacak olan C2C e-ticaret yazılımı kullanılacak paket içeriğinde yer alıp almadığına bakmak gerekir. E-ticaret anlamında git gide çoğalan firmalar içinde ihtiyaçlara tam olarak %100 SEO uyumlu şeklide paket seçenekleri sunulur. Yazılım hizmetini en kaliteli ve kullanım amaçlarına uyumlu şekilde alabilmek için sayfadan destek alabilirsiniz. Sunulan hizmetler, uygun kampanyalar ile belirli dönemlerde müşterilere özel tasarım seçenekleri ile sunulur.

İsteyen kişiler, paket seçeneklerinden hazır modelleri tercih edebilirler. Konseptler ayrıca mobil uyumlu olarak dizayn edilmiştir. Paketlerin içinde geçiş yapılabilir. Bu iş modeli ile kişiler ticari işletmeler ile mağazalar açarak sitelere ürünler yüklenir. Site sahipleri, tanıtım yapmak, ziyaretçileri, satıcıları siteye çekebilmek için düzenli bir şekilde yürütülmesi ile sorumlu olan bir hizmettir. Ülkemizde de ön planda gelen pazaryeri siteleri içinde yer alan ve alt yapısı verilen ismi olarak ifade edilebilir.

C2C Yazılımı Doğru Altyapı İle Gerçekleştirilir

Bu yöntem ile yapılan tasarımlar ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirilir. Doğru bir altyapının tercih edilmesinden sonra site tasarımı çalışmaları yapılır. Bu çalışmalar ise site sahibi tarafından yapılabilir. C2C e-ticaret fiyatları ise paket seçeneklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Verilen hizmetler arasında en iyi tasarımlar ile satıcı adaylarına siteleri tanıtmak, sitede mağaza açmalarının sağlanması, C2C alt yapısının hızlı büyümesi için yapılan işlemler gibi hizmetler alınmaktadır. Hazır paketler, doğru bir alt yapı çalışması ile sağlanır. Aynı zamanda pazarlaması sağlanacak olan üretim ve hizmetlerin doğru renklendirmeler ile sağlandığı söylenebilir. Renkler genellikle satış politikalarında büyük önem taşır. Bu nedenle, doğru renk seçimleri ticarette önemlidir.

Aynı zamanda reklam çalışmaları da çeşitli sosyal platformlar üzerinden de gerçekleştirilebilir. Site sahipleri, sektördeki diğer pazaryerlerini ve komisyon oranlarını inceleyebilir. Böylelikle, komisyon oranlarına paralel bir şekilde puan belirlemesi sağlanır. C2C e-ticaret hizmeti, SEO çalışmalarına uyumlu şekilde gerçekleştirilir.

Sitelerin aramalarda üst sırada yer alabilmesi için sitelerin hızı, fotoğraf yapısı, link, yapısı, kod yapısı, içerik yapısı ve aynı zamanda makaleler hazırlanırken, uyumlu şekilde gerçekleştirilir. Yapılan işlemler sonucunda, sipariş alınması ve siparişlerin sonrasında da mağazaların sahiplerinin görevlerinin başlaması söz konusudur. Buna uygun olarak ürünler, mağazalarda belirtilen özelliklerde hazırlanır. Bu sistemi hakkında detaylı bilgiye ise sayfamız üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bağımsız bir kaynaktan içerik okumak isterseniz de Wikipedia sayfasından bilgi edinebilirsiniz.

Back to list

Bir cevap yazın